Kas nav Bowen tehnika

  • BOWEN nav masāža.Berze vai pat ilgāks pieskāriens konkrētam ādas rajonam pēc Bowen iedarbības var traucēt tā iedarbību. Paņēmieni iedarbojas uz augšējo ādas slāni un neiet dziļāk par virspusējo muskuļu fasciju slāni, tāpēc vajadzīgs ļoti maigs spiediens.
  • BOWEN nav akupresūra. Dažas ķermenī skartās zonas sakrīt ar akupresūras punktiem, taču kā jau daudzreiz minēts - BOWTECH nav akupresūra.
  • BOWEN nav hiropraktika. BOWTECH nestrādā ar kaulaudiem. Liela daļa terapeitu un daudzi klienti pamana izteiktas izmaiņas balsta aparātā un mugurkaulā, kas ir pierādījums tam, ka ķermenis pats iztaisnojas un spriegums muskuļos un fasciju sistēmā tiek noņemts.
  • BOWEN nav darbs ar enerģijām. Dažas enerģētiskā darba metodes tiek ķermenim uzspiestas un tiek tendētas uz gala rezultātu, kas var atbilst un var arī neatbilst klienta vajadzībām. BOWTECH praktiķiem tiek ieteikts koncentrēties uz konkrētām kustībām un tad atstāt telpu.
  • BOWEN nav fizioterapija vai neiromuskulārs pārorganizēšanas process. Fizioterapija ir process, kurā pacientiem ar zināmu skaitu vingrinājumiem var novērst specifiskās problēmas. Ir pieņemts, ka rezultāti tiek radīti ar pašām tehnikām. Pretēji tam BOWTECH ir precīzu kustību sērija, pateicoties kurai, ķermenis ierosina pašregulāciju.
  • BOWEN nav Triggerpoint (trigerpunktu) terapija. Daži punkti sakrīt, tomēr lielākā daļa Triggerpoint punkti atrodas muskuļu centrā, kamēr BOWTECH kustības tiek veiktas tur, kur sastopas muskuļi un fascijas vai kur pārklājas muskuļu grupas.
  • BOWEN nav ādas virs muskuļiem atslogošanas terapija. Lai gan āda virs muskuļiem tiek stimulēta ar BOWTECH kustībām, tā tomēr netiek ietekmēta stipri. BOWEN procedūras laikā stimulē organisma dabisko pašdziedināšanas procesu, kas pēc secīgām procedūru sērijām var atslābināt saites un atpūtināt audus.
  • BOWEN nav limfātiskā (limfodrenāžas) masāža. BOWTECH stimulē un veicina limfas atteci. Ir iespējams, ka seansa laikā no liekā šķidruma atbrīvojas deguna blakus dobumi. Turklāt tiek ziņots, ka arī cistas, piemēram, krūšu zonā, dažu nedēļu laikā var tikt samazinātas. Tomēr BOWTECH neizmanto ne spēcīgu "glaudīšanu", ne limfodrenāžu.
  • BOWTECH pielietojuma nodoms nav atbrīvot sajūtas. Daudzkārt tiek ziņots, ka procedūras pārsteidzošie rezultāti izraisa dvēselisku atvieglojumu un izmaina traucētos sajūtu modeļus. Daudzi terapeiti tāpēc apzināti koncentrējas uz mijiedarbību starp fiziskajiem un emocionālajiem aspektiem, lai ieraudzītu, kas slēpjas aiz sasprindzinātās muskulatūras aizsargsienas. BOWTECH ir piemērs tam, ka labāko pieeju ķermenim var panākt ar maigu, nevis agresīvu iedarbību.

BOWTECH - oriģinālā Bowen tehnika - ir metode, kas pašreiz nav zinātniski atzīta. Tomēr tā nekādā gadījumā neaizstāj ārsta, fizioterapeita vai masiera u.c. apmeklēšanu. Tā nav dziedinoša procedūra vai medicīniska procedūra ar slimību saistītiem apstākļiem.

Bowen