Bowen un fasciju sistēma

Viens no skaidrojumiem BOWEN® tehnikas iedarbībai ir Bowen paņēmienu ietekme uz fascijām un tajās esošajiem mehanoreceptoriem (uztver mehānisku iedarbību). Stimulējot šos receptorus, kas ir daļa no nervu sistēmas, caur smadzenēm, muskuļu un fasciju sistēmām ķermenis sevi reorganizē, lai atjaunotu savu dabīgo un veselīgo pamatstāvokli. To panāk ar iedarbību uz fascijām tādējādi atslābinot saspringtos audus.

Fascijas (pieder saistaudiem) atrodas visur ķermenī. Tas ir kā tīkls, kas ietver atsevišķas ķermeņa šūnas, kas savieno visu ķermeni. Fascijas var būt tikai dažu simtdaļas milimetru līdz pat vairākiem centimetriem biezas. Tās apklāj muskuļus, muskuļu šķiedras, muskuļu grupas, nervus, asinsvadus, limfvadus un veido orgānu aizsargslāni, piem., plaušām, limfmezgliem, aknām, nierēm utt.

Šajās fasciālajās struktūrās atrodas liels skaits mehanoreceptoru (receptori, atrodas fasciju iekšpusē un pieder nervu sistēmai), kas ietekmē muskuļu tonusu (sasprindzinājumu) un paaugstina klejotājnerva tonusu.

Bowen kustības stimulē dažādus šos receptorus un uzlabo fasciju hidratāciju (šķidruma apgāde), ar kā palīdzību labāk tiek apgādāti asinsvadi, limfvadi, nervi un šūnas.

Bowen