Bowen un rezonanses modelis

Cits Bowen skaidrojums balstās uz rezonanses (uzspiesto svārstību amplitūda) modeli. Mehānismus, kas ir pamatā BOWTECH®, var salīdzināt ar stīgu instrumentu rezonanses modeli.

Stīga, kura tiek turēta un spēlēta noteiktā vietā, veido konkrēta toņa rezonansi. Ja iedarbības punkts tiek mainīts, rodas svārstību modelis, kas atbilst atsevišķai frekvencei. Ikviens mūziķis zina, ka iedarbības punkta precizitāte ir izšķiroša, un pat niecīga novirze veido pavisam atšķirīgu toni. Skaņas kvalitāti tāpat ietekmē meistarība un veids, kā stīga tiek spēlēta.

Ķermeni var salīdzināt ar mūzikas instrumentu vijoli, kas precīzi jānoskaņo un jāspēlē, lai varētu parādīt tā pilnīgo skanējumu. Tāpat kā mūziķis precīzi novieto pirkstus uz stīgas, BOWTECH® praktiķim tik pat precīzi jāveic atsevišķas kustības un paņēmieni ar ārkārtīgu precizitāti. Ķermenis ir īpaši jutīgs uz pieskārieniem tāpat kā izcilā Stradivari vijole. Tāpat kā stīga rūpīgi un ar sajūtu ir jāpiesit, lai nospēlēto vēlamo toni, audi ir pareizi un izjusti jāaktivizē, lai ķermenis pilnībā reaģētu uz BOWTECH®.

“Less is more” (“Mazāk ir vairāk”) tāpēc ir BOWEN TEHNIKAS moto: pat minimālas intervences vai impulsi spēj izraisīt nozīmīgas izmaiņas visā ķermeņa un cilvēka sistēmā, ja tie ir veikti pareizi un precīzi. Impulss vai aicinājums cilvēka pašregulācijas spējai neaprobežojas ar ķermeniskajiem simptomiem vien. Lai gan BOWTECH® tiek veikts uz cilvēka fiziskā ķermeņa, tas ierosina procesu, kas  sniedzas līdz cilvēka emocionālajam un psiholoģiskajam līmenim. Veselība, integrācija un harmonija ir BOWTECH® mērķi.

Bowen