Attīstība

Austrālijas Džīlongā, Viktorijā  Tom Bowen attīstīja šodien zināmo Bowen tehnikas metodi. Pēc sava dienesta Otrajā Pasaules karā Bowenam radās interese atvieglot cietušo sāpes. Viņš manīja, ka noteiktas manuālas kustības un paņēmieni noteiktās ķermeņa vietās rada īpašu iedarbību.

Tom Bowen attīstīja savu tehniku tādu, kāda tā tiek praktizēta mūsdienās, bez izglītības veselības aizsardzības  jomā. Viņš uzskatīja, ka viņa terapeitiskās darbības ir Dieva dāvanai. Visbeidzot Tom Bowen atvēra savu klīniku, kura strādāja katru dienu. Viktorijas štata valdības pētījums par alternatīvo  medicīnu  1975. gadā, apstiprina, ka Tom Bowen aprūpēja apmēram 13 000 klientu gadā (balstās uz datiem par 27 nedēļu laika posmu).

1974. gadā Tom Bowen ielūdza Osvalda Renča (Oswald Rentsch) kungu un viņa sievu Elainu (Elaine Rentsch) nākamos divarpus gadus studēt viņa metodi. Līdz tam Tom Bowen neveica piezīmes, neveidoja grafiskus attēlus, kā arī nerakstīja rokasgrāmatas par savu darbu.

 Viņa vadībā laulātais Renču pāris vēroja un dokumentēja Bowen tehniku. Visbeidzot šo dokumentāciju atzina pats Tom Bowen un viņa asistente, Renē Horvūda (Rene Horwood), un apstiprināja to kā patiesu oriģinālās Bowen tehnikas pierakstu.

Tika norunāts, ka laulātais pāris pasniegs šo tehniku tikai pēc Tom Bowen nāves. 1986. gadā Rietumaustrālijā, Pērtā notika Osvalda un Elainas Renču pirmais seminārs. Četrus gadus vēlāk viņi lasīja lekcijas Austrālijā, Jaunzēlandē, Ziemeļamerikā, Lielbritānijā un ES.

Ar mērķi saglabāt un pasniegt  šo tehniku tās  oriģinālajā  veidā, Renču pāris 1987. gadā dibināja Bowen Therapy Acadmy of Australia (Austrālijas Bowen Terapijas akadēmija) un šo metodi nodēvēja par: BOWTECH – Bowen tehniku.

Bowen